ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вибори президента Ємену закінчилися збройними нападами

Велика Епоха
Половина виборчих ділянок у місті Адені на півдні Ємену сьогодні закрилися через напади на них збройних сепаратистів. У зіткненнях загинули шестеро людей, серед них ― 10-річна дитина, повідомляє Agence France-Presse.

Фото: MOHAMMED HUWAIS/AFP/Getty Images
Фото: MOHAMMED HUWAIS/AFP/Getty Images
Президентські дострокові вибори в Ємені стали можливими після відставки президента Алі Абдулли Салеха, який пробув при владі більше 30 років. Сьогоднішні голосування були організовані за принципом «референдуму довіри». На вибори балотувався тільки один кандидат ― Абдураба Мансур Хаді, якого висунула правляча партія.

Проте опозиційні рухи відмовилися визнавати його кандидатуру і оголосили 21 лютого ― Днем громадянської непокори. У зв'язку з цим на охорону виборчих ділянок влада мобілізувала близько 100 тисяч військовослужбовців. Противники ж виборів ― південні сепаратисти, закликали громадян республіки блокувати виборчі дільниці.

Вже напередодні виборів на трьох пунктах голосування в Мекаллі та Адені прогриміла серія вибухів. Сьогодні їх доповнили збройні атаки на половині виборчих дільниць Адену. На світанку був обстріляний виборчий пункт в районі Дар-Саад.

Тільки за перші години виборів сепаратистами було здійснено декілька підпалів ділянок, знищено урни для голосування та бюлетені.

Зазначимо, тимчасовий президент Ємену пробуде на своїй посаді лише два роки, після чого в країні пройдуть чергові президентські і парламентські вибори.

Нагадаємо, президент Алі Абдулла Салех змушений був покинути президентський пост у результаті масових запеклих протестів у країні. У листопаді 2011 року, після замаху, він покинув батьківщину і під приводом проходження лікування виїхав до США.