• Жителі Маріуполя вимагають визнати своє місто зоною екологічного лиха

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 16 лютого 2012 року
Жителі Маріуполя Донецької області на міжнародному рівні вимагають визнати своє місто зоною екологічного лиха, повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Deutsche Welle.
Жителі Маріуполя вимагають визнати своє місто зоною екологічного лихаПроблему намагається вирішити консульство Німеччини в Донецьку, яке виступило ініціатором проекту «Чисте повітря», а також місцева влада, вчені місцевого університету та холдинг Метінвест.
«Екологічні проблеми Маріуполя заважають подальшому його розвитку. Ми б хотіли допомогти місту, тому виступили ініціатором у цьому напрямку», ― зазначив в інтерв'ю Deutsche Welle генконсул Німеччини у Донецьку Клаус Ціллікенс.
У рамках німецького інвестиційного проекту буде створений майстер-план, у розробці якого візьмуть участь й українські експерти. «Німецька сторона не переслідує комерційних і політичних цілей. Наше бажання в тому, щоб згодом й інші міста України скористалися цим проектом», ― сказав німецький дипломат.
«Схожа ситуація з екологією у нас була в Рурі 40 років тому, однак тепер це питання не стоїть у Німеччині. Модернізація виробництва показала, що екологія та промисловість не обов'язково суперечать одна одній», ― додав Ціллікенс.
За даними Донецького екологічного руху, отруйний смог над Маріуполем і пляжами Азовського моря спостерігається більшість днів у році. У 2011 році було відзначено 188 днів, коли Маріупольська гідрометеообсерваторія не рекомендувала жителям виходити на вулицю через сильне забруднення повітря.
«Металургійні комбінати гірничо-металургійного холдингу Метінвест ― основні джерела забруднення повітря. Але в той же час жителі Маріуполя самі опинилися в заручниках цих підприємств ― на двох заводах працює близько 100 тис. жителів міста. Хто виступить проти своїх роботодавців?» ― говорить член екологічного руху Сергій Денисенко.
«Ми не виступаємо проти закриття заводів і адекватно сприймаємо ситуацію. Без цих підприємств місто чекає цілковитий економічний крах. Ми тільки вимагаємо посилити норми і суттєво підняти стелю екологічних штрафів, тому що вони зараз є формальними. Також ми вимагаємо, щоб 70% екологічного податку, а не 50%, як зараз, залишалося в місті для вирішення екологічних проблем», ― заявив керівник опозиційного об'єднання СООМ Маріуполя Дмитро Забавін.
Як повідомляє Deutsche Welle, маріупольці з метою «достукатися до уряду» організували в інтернеті акцію протесту, яка зібрала тисячу чоловік. Незабаром призначена ще одна акція.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...