• Андрій Клюєв втратив посаду віце-прем'єра і очолив РНБО

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 16 лютого 2012 року
Андрій Клюєв звільнений із посади першого віце-прем'єр-міністра ― міністра економічного розвитку і торгівлі України і призначений секретарем Ради національної безпеки і оборони України (РНБО).
Андрій КлюєвРаніше пост РНБО очолювала Раїса Богатирьова, яка тепер стала віце-прем'єр-міністром ― міністром охорони здоров'я України.
Як заявив колишній перший заступник голови РНБО Степан Гавриш в ефірі 5 телеканалу, Андрія Клюєва терміново звільненили з посади першого віце-прем'єра після відомостей, які отримав Президент країни.
Гавриш зазначив, що це «було екстремальне рішення», яке може спричинити різні наслідки, і Клюєву навряд чи вдасться швидко відновити роботу РНБО. «Знаєте, машина розібрана ― у неї вкрали двигун із колесами. Тепер Клюєву, як мінімум, знадобиться рік, щоб відтворити зруйновану систему», ― сказав колишній чиновник.
Гавриш також вважає, що Раїса Богатирьова не досягне успіху в проведенні ефективних реформ у жодному з секторів, підконтрольних тепер їй. «Я б сказав, що не Раїсу Василівну призначили віце-прем'єром, а Андрія Клюєва звільнили ― це дуже важливо», ― зазначив він.
«Людина, яка розвалила потужний конституційний орган при Президентові, перетворила його на факультативний, технічний орган, не може провести реформи ні в охороні здоров'я, ні в інших секторах гуманітарної політики країни», ― вважає колишній заступник секретаря РНБО.
Литвин також зазначив, що призначення Клюєва на зазначену посаду було повною несподіванкою для нього.
На місце Клюєва тепер прогнозують трьох кандидатів із середовища губернаторів. Крісло першого віце-прем'єр-міністра може бути вільним не більше чотирьох місяців.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович провів кардинальні кадрові перестановки в Кабінеті Міністрів 14 лютого.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...