• Європарламент жорстко розкритикував Росію

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 лютого 2012 року
Учора в Страсбурзі Європарламент ухвалив критичну резолюцію щодо Росії, де дорікнув її за невиконання зобов'язань як члена Ради Європи та ОБСЄ і закликав дотримувати в країні демократію, повідомляють російські ЗМІ.
Європарламент жорстко розкритикував РосіюОсновною темою резолюції Європейського парламенту стали прийдешні президентські вибори в Росії, а також вибори в Держдуму в грудні минулого року.
Євродепутати засудили Кремль за порушення міжнародних зобов'язань на грудневих парламентських виборах у Росії і дії поліції, яка придушувала демонстрації опозиції після виборів у Думу. Парламентарії також закликали російську владу гарантувати вільні, демократичні президентські вибори в 2012 році і забезпечити рівні можливості для всіх опозиційних кандидатів.
Усі місії зі спостереження за виборами повинні бути прозорі, проходити відповідно до стандартів ОБСЄ та Ради Європи, у повній мірі повинна бути забезпечена свобода ЗМІ, зборів і вираження думок, підкреслено в резолюції.
Окремо відзначено випадок із лідером «Яблука» Григорієм Явлінським, якому було відмовлено в реєстрації, і його партія не була допущена до спостереження за виборами на місцях. У зв'язку з цим європейські парламентарії закликали Росію прийняти ряд законопроектів, які б полегшили реєстрацію партій і кандидатів у президенти країни.
В одному з пунктів резолюції європейські депутати згадали про розслідування смерті юриста Сергія Магнітського і зажадали прискорити слідство у його справі, щоб покарати винних. Якщо ж ситуація не зміниться, то ЄС введе заборону на візи по всій єврозоні та заморозить банківські активи винних у катуваннях Магнітського і його смерті, а також тих, хто прикривав цю справу.
Однією з головних тем на порядку денному Євросоюзу була і залишається сирійська криза. У зв'язку з цим Європарламент закликав Росію утриматися від подальших поставок у Дамаск усіх видів зброї, у тому числі і оборонної.
Чиновники ЄС також переконують Москву і Пекін підтримати жорстку резолюцію Ліги арабських держав по Сирії в Раді Безпеки ООН. «Не можна допустити в Сирії ескалації конфлікту, інакше це призведе до ще більших жертв серед мирного населення», — наголошується в резолюції.
Глибоке занепокоєння висловив Європарламент у 14-му пункті з приводу «неправильного застосування антиекстремістського законодавства, що включає незаконне виконання кримінальних законів щодо організацій громадянського суспільства». Зокрема, проти таких організацій, як Меморіал, Свідки Єгови і Фалунь Дафа*.
Постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов звинуватив Європарламент у тому, що резолюція містить питання, які до заявленої теми постанови не мають ніякого стосунку, повідомляє «Правда.Ру». 
«Якщо мова про вибори, то до чого тут права релігійних організацій та інші питання, які не стосуються теми [резолюції]?», — заявив Чижов. Він також зазначив, що політично позиція Європарламенту приймається російською стороною до уваги, але не більше того.
Довідка:
Як повідомляла Велика Епоха, 22 грудня минулого року крайовий апеляційний суд Краснодара визнав екстремістськими матеріалами «Чжуань Фалунь», основну книгу вчення Фалунь Дафа, і звіт канадських адвокатів-правозахисників Девіда Кілгура й Девіда Мейтаса про видаляння органів у послідовників Фалунь Дафа в Китаї.
Книга «Чжуань Фалунь», за даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, вільно продається в 114 країнах світу і перекладена більш ніж на 30 мов. Глава Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва вважає, що Росія визнала екстремістськими ці матеріали, щоб догодити Китаю.
«Це рішення було прийняте з політичних причин, оскільки послідовники Фалуньгун переслідуються в КНР, а влада Росії не хоче псувати відносини з Китаєм», — сказала вона.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...