• У Художньому музеї Києва через морози потріскалися 13 старовинних ікон

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 23 лютого 2012 року
Художній музей столиці з 61-ї ікони XIV―XVII століть тридцять відправив на реставрацію. Через різкі температурні перепади на них з'явилися тріщини і здулася фарба.
Як повідомляє «Газета по-українськи», стародавні роботи почали псуватися з приходом холодів.
«Картини необхідно зберігати при температурі 18—20ºС і вологості не більше 65%. А у нас система клімат-контролю відсутня. Температура опускалася до 10ºС, вологість ― до 30―40%. У приміщенні музею капітальний ремонт не робили 110 років», ― цитує джерело заввідділом давнього мистецтва Галину Бєлікову.
Першою потрапила на реставрацію ікона «Богородиця Одигітрія». На ній з'явилися дві тріщини і місцями піднялася фарба. Дуже сильно постраждала ікона «Богоматір Волинська» XIV століття з Луцька. На ній фарба здулася майже по всій поверхні.
Як зазначив директор музею Анатолій Мельник, проект реконструкції музею прийняли близько 10 років тому, виділили земельну ділянку на вулиці Інститутській. Однак коштів на розвиток приміщення вони не отримують. На будівництво нового комплексу необхідно $40 млн.
У минулому році з держбюджету музею було виділено 2,1 млн грн, проте цих грошей вистачило тільки на переоснащення протипожежної безпеки і часткове кондиціювання, сказав директор.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...