• Прокладання газопроводу по дну Чорного моря — гра в «російську рулетку» з дуже сумними наслідками

  • Понеділок, 27 лютого 2012 року

Світова спільнота визнає беззаперечний факт здатності РФ прокласти трубопровід по морському дну і успішно почати його експлуатацію. Успіх було досягнуто в реалізації проекту «Північний потік» в акваторії Балтійського моря.

 На черзі — «Південний потік»,але акваторія — вже Чорного моря. Чи здатна РФ побудувати газогін з експлуатаційними показниками, які забезпечать його безаварійну експлуатацію впродовж всього терміну? Так! Здатна. Фахівці РФ забезпечать функціонування труби навіть до того моменту, коли природні запаси газу будуть вичерпані. Буде труба тоді порожньою, бо газу не буде.

 То до чого тут «російська рулетка»? Є ряд обставин, ігнорувати які ніхто не має права.

1.Гідрологія Чорного моря

а) глибина на більшій частині дна моря на позначці 2000 метрів.

 Занурюючись на глибину 10 метрів маємо зростання тиску на 1 атмосферу. Атомний підводний човен, на якому автор мав честь служити занурювався на глибину 415 метрів. Товщина броні, з якої було виготовлено «Мурену» складала 5 см. Ниток між переборками ми не натягували, це технологічно зробити неможливо, але візуально фіксували «просідання» ракетних шахт, а «стогін» міцного корпусу човна сприймався ніби продовженням власного оголеного нерва.

б)об’єм води в Чорному морі 550 000 км/куб.

в)сірководень Н2S присутній у 87% об’єму всього моря і звільнений заповнить 20 000 км/куб.

г)плече прокачки газу від станції на березі кавказького узбережжя РФ до станції на болгарському березі становить не одну сотню кілометрів. Немає технічної можливості додаткового «розгону» потоку газу на проміжній станції. Єдиний варіант — максимально сильно підняти тиск на території РФ і відпомповувати з труби на іншому березі. (дуже важлива обставина!)

2. Непереборні обставини, на які не може мати впливу ніхто

Внаслідок шторму зазнало аварії судно. Плавзасіб тоне і потрапляє на газогін. 15000 тон металу отримують величезну енергію, доки не здолають 2000 метрів від поверхні до дна. Трубопровід буде перерубано миттєво. Звичайна практика на акваторії Чорного моря полягає в тому, щоб транспортувати металобрухт на плоскодонних (!!!) річкових суднах, в яких зміцнено корпус і присвоєно клас «річка-море». Можна ще щось приварити до корпусу річкової самоходної баржі і повисити її клас до рівня «річка-океан»,але від негайної катастрофи це не врятує… Далі буде так: під шаленим тиском газ утворить бульбашку, яка піде на поверхню. Інерційні сили в газогоні(дивись п.г — вище),час потрібний для спрацювання аварійної системи, та перекриття потоку, дадуть змогу збурити неймовірно великі об’єми насиченої сірководнем води і прорвати 100–400 метровий прошарок збагаченої киснем води. Під час негоди, коли сталася аварія судна, блискавки — обов’язково присутні. Суміш природного газу, сірководню та атмосферного кисню не довго чекатиме на іскру, що спровокує вибух.

3.Давайте помолимося за душі безвинно убитих в м. Беслан, та в Норвегії. Діти загинули від рук терористів, молоді люди загинули на крихітному острові від руки божевільного.

“  Наслідки вибуху сірководню можуть привести до втрати орбіти планетою Земля у самому страшному варіанті, або зрушать тектонічні плити, тоді втратимо 60% фауни та флори.  ”

 Олександр Товмач 

Трубопровід на дні моря ви можете побачити на приладі, так чітко та ясно, як власні капці на витягнутих ногах. Кумулятивний снаряд пропалює броню танка, як газетний папір, а броня танка набагато товща від стінки труби. Газогін на дні Чорного моря, це граната, яку підірвати можуть непереборні обставини і любий божевільний, фанатик, чи одноосібний терорист. А організація поганих хлопців такий теракт зробить навіть вночі.

 Наслідки вибуху сірководню можуть привести до втрати орбіти планетою Земля у самому страшному варіанті, або зрушать тектонічні плити, тоді втратимо 60% фауни та флори. Пройде певний період часу і життя повернеться та розквітне. Головне, щоб більше не відродився «Газпром».

За 20 років незалежності України у нас не було керівництва, що не махлювало б з газотранспортною системою. Кошти, шалені кошти та статки затьмарюють розум всім та всюди. Непрозорість взаємовідносин, тіньові схеми — ось що веде до подібних проектів і що може поставити на цивілізації хрест. Такі відносини між Україною та РФ — неприпустимі.

 Неможливо звинувачувати РФ у всіх гріхах, а Україна буде білою та пухнастою. Відповідальність мають нести обидві сторони. А арбітром в цій ситуації має бути світова спільнота. ГТС України має експлуатуватися в режимі відкритості та міжнародного аудиту і постійного моніторингу. І перший крок до цього — світова спільнота має поставити крапку у можливих фальсифікаціях на виборах до ВР України в 2012 році. У нас чиновники діючого уряду мають змогу сьогодні купувати плавучі бурові платформи дорожче, ніж їх продає виробник. Таке наше керівництво не залишає вибору РФ, як тільки розпочати будувати «Південний потік». Таке керівництво неспроможне чесно експлуатувати ГТС України. Воно має піти. Світова спільнота має усвідомити масштаб загрози від української корупціїта дуболобства «Газпрому»,що вкупі, здатні створити умови для вибуху, який може легко перевершити одномоментно здетонувавший ядерний потенціал США.

Олександр Товмач. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...