• «Укрзалізниця» вимагає термінової реформи, інакше буде пізно - експерт

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 27 лютого 2012 року
Реформувати «Укрзалізницю» необхідно сьогодні, інакше через кілька років залізну дорогу Україні можуть очікувати не тільки скорочення транспортних перевезень, але й техногенні аварії, вважають експерти.
«Укрзалізниця» вимагає термінової реформиЯк заявив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Сергій Болоболін, на сьогодні зношені 80―90% електровозів і 99% магістральних тепловозів, повідомляє прес-центр «Укрзалізниці». 
«Якщо зараз не розпочати реформування залізничної галузі, то вже до 2015 року працівники залізниці будуть змушені зупинити 94% фізично зношеного рухомого складу або ж почати проведення їх капітально-відновлювального ремонту, який вимагає величезних коштів. Але це дозволить тільки на кілька років продовжити термін експлуатації техніки».
За словами експерта, в даний час зношеність магістральних тепловозів складає 99%, вагонного парку ― 86% (піввагонів ― 88%), дизель-поїздів та електровозів ― 80%, електропоїздів ― 60%. Більше того, понад 46% вагонів експлуатуються за межами нормативного терміну.
Днями, 23 лютого, Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє модернізувати «Укрзалізницю». Згідно Держпрограми, реформування залізничного транспорту відбудеться в три етапи. Зокрема, зміна форми власності та створення акціонерного товариства на першому етапі, а також залучення фінансування на модернізацію інфраструктури. Що стосується другого і третього етапів, то вони будуть проводитися поступово з 2019 року.
Як повідомлялося раніше, «Укрзалізниці» необхідно для реформування 200 млрд грн інвестицій до 2020 року. Половину з цих коштів Україна планує залучити від приватних компаній та міжнародних фінансових установ, які будуть кинуті на оновлення рухомого складу. Інвесторам же дозволять створювати спільні підприємства, і допустять їх до користування шляхами, депо і вокзалами.
В даний час Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав «Укрзалізниці» три довгострокових кредита на загальну суму $234 млн на закупівлю сучасного обладнання для техобслуговування шляхів, оновлення вантажних вагонів, зведення Бескидського тунелю та електрифікацію окремих залізничних напрямів.
Начебто все дуже добре, що проблема зрушила з мертвої точки, однак тепер 400 тисяч залізничників стурбовані можливою приватизацією. Правда, в компанії запевняють, що нікого звільняти не будуть. Аналітики ж упевнені, що держава не випустить з рук такий масштабний стратегічний об'єкт. У той же час експерти не впевнені в тому, що «Укрзалізниця» зможе залучити достатньо коштів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...