• В Європарламенті продовжили обговорення прав людини в Росії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 1 березня 2012 року

Проблема з дотриманням прав людини в Росії стала головною темою слухань у підкомітеті Європарламенту 28 лютого у Бельгії.

Парламентарії, чиновники ЄС і правозахисні активісти обговорювали на зустрічі в Брюсселі питання свободи зборів і верховенства закону в Російській Федерації, повідомляє телебачення NTD

У підкомітеті заслухали подання Московського Інформаційно-аналітичного центру «Сова» про випадок занесення в список екстремістської літератури книги автора Лі Хунчжи «Чжуань Фалунь» ― керівництва по самовдосконалення китайської практики цигун Фалуньгун (або Фалунь Дафа).

За даними Інфоцентру Фалунь Дафа книга «Чжуань Фалунь» вільно продається в 114 країнах по всьому світу, вона переведена на 30 мов і до початку репресій духовної практики була бестселером в Пекіні

«У нас існують проблеми не лише з практичним дотриманням законів на низькому рівні, але іноді і судові рішення виглядають дуже дивно», ― сказав директор центру «Сова» Олександр Верховський.

Глава Асоціації Фалунь Дафа Росії Сергій Скулкін вважає, що російські суди визнали основну книгу їх вчення екстремістською під тиском китайської влади. За даними правозахисних організацій відомо, що правляча компартія Китаю піддає гонінням послідовників цього вчення вже більше 12-ти років. Внаслідок цього російські послідовники Фалуньгун також відчувають певний тиск протягом останніх восьми років, зазначив Скулкін і додав, що зарахування матеріалів Фалуньгун до екстремістських, дасть право властям переслідувати практикуючих Фалуньгун і в Росії.

По даному випадку депутат Європарламенту Ана Гомеш зазначила, що подібні заяви показують, до якої міри в Росії відсутньо верховенство закону.

Раніше, 10 лютого 2012 року, Верховний представник, Віце президент Європейської комісії Кетрін Ештон направила листа членам Європарламенту Фіореллі Перевір, Рамору Тремосу і Балселсу, в якому написала про отримання від російських представників Фалуньгун відповідної інформації.

«Я знаю, що постанова суду підтверджує рішення про включення матеріалів Фалуньгун в список екстремістських матеріалів Міністерства Юстиції. З багатьох аналогічних випадків я також знаю про заборонні дії, які випливають з цього рішення, включаючи: переслідування, обшуки в будинках, штрафи і конфіскацію. Тому я дуже стурбована випадком практикуючих Фалуньгун в Росії, також як і більш широкими наслідками, які все це тягне за собою», ― пише Ештон.

Вона також зазначила, що делегація Євросоюзу в Москві буде стежити за судовими процесами по забороненим матеріалам, які зараз Фалуньгун довів до рівня Верховного суду Російської Федерації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...