• Європейці хочуть зберігати газ в Україні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 1 березня 2012 року
Один із німецьких партнерів компанії «Нафтогаз України» зацікавився пропозицією українського нафтогазового підприємства зберігати блакитне паливо європейських компаній у підземних сховищах газу України.

Європейці хочуть зберігати газ в Україні«Ми можемо надати Європі можливість використовувати ресурси українських сховищ для заощадження власного газу... Зараз йдуть переговори з однією з німецьких компаній, яка зацікавилася і запропонувала свої умови», ― сказав заступник голови правління «Нафтогазу» Вадим Чупрун журналістам на щорічному енергетичному форумі 27 лютого в приміщенні компанії.

У той день тут проходили і попередні пропозиції конкурсних торгів, де визначалося, яка компанія оцінить вартість активів магістрального трубопровідного транспорту України, повідомляє прес-центр «Нафтогазу України».

Ще в минулому році Чупрун робив подібну пропозицію тим підприємствам, які будуть видобувати газ на українській території. Цим була готова скористатися найбільша американська корпорація ExxonMobil.

Українські підземні сховища газу (ПГС) дочірніх підприємств «Нафтогазу» здатні вміщати до 31 млрд кубічних метрів газу. ПСГ, яких у країні 13, використовуються компанією також для того, щоб максимально скоротити фінансові витрати на імпортоване паливо. Так, у літній період, коли ціни на газ падають, Україна закуповує його в сховища, а взимку використовує ці резерви.
Підписатися:

Коментарі