• Європарламент викрив ядерні вибухи в Китаї

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 5 березня 2012 року

Депутати Європарламенту та правозахисні організації обговорили проблему ядерних випробувань у Китаї.

Правозахисники підняли питання про 46 ядерних випробувань у Сіньцзяні, КНР, що відбулися з 1964 по 1996 роки. Наслідки від цих вибухів відчули на собі місцеві жителі, більшість із яких уйгури, повідомляє телебачення NTD  з Брюсселя 2 березня.

Члени Європарламенту вирішили розкрити це питання перед широким загалом і почали з того, що надали можливість жертвам висловитися. На слуханні були представлені подробиці і документальні свідоцтва трагічних наслідків від цих випробувань.

Вибухи, з яких половина була здійснена на поверхні землі, стали найбільшою серією ядерних випробувань у світі, проведених коли-небудь на густозаселеній території. Радіація тільки від трьох із них набагато перевищила силу ядерного випромінювання під час катастрофи в Чорнобилі, зазначає джерело.

За оцінками японського експерта в галузі радіаційної зашиті Дзюна Такади, за минулі 32 роки, в результаті цих випробувань загинуло 190 тисяч жителів, ще близько 1,5 мільйона отримало шкідливі дози радіації.

Між 1997 і 1998 роками число ракових хворих у районному госпіталі Сіньцзяну різко зросла в чотири рази, перевищивши 2 тисячі осіб. Однак це далеко не повна статистика, оскільки більшість сіньцзянців дуже бідні і не зверталися до лікарні.

Уйгурський хірург і незалежний дослідник д-р Енвер Тохті зазначив, що, можливо, світове співтовариство ніколи точно не дізнається, скільки людей загинуло в результаті всіх цих вибухів, здійснених за 140 км від житлових районів Турфана.

«Китайська влада заявила, що вони роблять ядерні випробування заради захисту своїх громадян, а ця земля належить чужинцям. Тому їм усе одно, чи будуть ці чужаки жити або помруть», ― сказав він.

Енвер Тохті вважає, що це питання має бути підняте в ООН. «Не можна просто так взяти і проігнорувати 200 млн чоловік. Ми хочемо жити і будемо жити в тому регіоні. Але якщо цю проблему не вирішувати, то все погіршиться», ― зазначив уйгурський хірург.

Сіньцзян - це північно-східний регіон Китаю, де історично проживають уйгури - етнічна меншина, яка сповідує мусульманство.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...