• Судді залякані, вважає народний депутат

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 3 березня 2012 року

Перед виборами 2012 року судова система України перетворюється на інструмент боротьби влади з опозиційними кандидатами, розповіли експерти 2 березня під час круглого столу в «Українських новинах». Для тиску на політичних опонентів використовують також фіскальні органи, повідомляє громадський діяч Олександр Данилюк.

«Нинішня влада перетворила суддів на заляканих істот, які приймуть будь-яке рішення, засудять будь-яку людину»,— коментує ситуацію Андрій Павловський, народний депутат від партії БЮТ. Він розповів, що крім відомих опозиціонерів, тиснуть і на перспективних кандидатів по мажоритарних округах: їх відслідковують, на них тиснуть і примушують не висуватись.

Захистити права кандидатів Центральна виборча комісія повною мірою не може і виконує здебільше роль адміністратора виборчого процесу. Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна під час круглого столу пояснила, що законодавче поле відводить Центральній виборчій комісії неширокий інструментарій впливу на ситуацію.

Протидіяти неправомірним діям може громадський опір, вважають експерти, і закликають поширювати інформацію про порушення. «Імена бандитів можна і потрібно називати вже сьогодні. Не тримати у таємниці, не говорити, що вся злочинна влада, конкретизувати, на кожного персонально чіпляти конкретну статтю, яку він порушує, — вважає Іван Варченко, депутат Харківської міської ради, — потрібно формувати такий матеріал для майбутнього українського громадського прокурора».

Підписатися:

Коментарі