• Білорусь оголосила дипломатичну війну ЄС

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 29 лютого 2012 року
Білорусь відкликала до Мінська для консультацій свого Постійного представника при Євросоюзі та Посла Білорусі в Польщі і рекомендувала аналогічним чином зробити Представництву ЄС та Послу Польщі в Білорусі: виїхати в свої столиці для консультацій.
Як заявив учора представник МЗС Білорусі Андрій Савіних на офіційному сайті міністерства, на такі заходи влада країни пішли у відповідь на розширення Євросоюзом візових санкцій щодо 21 високопоставленого білоруського чиновника, включаючи президента Лукашенка і його старших синів. Усього в «чорному списку» Євросоюзу опинилося понад 220 прізвищ, відзначає Бі-бі-сі
Європа вважає їх причетними до тиску на опозицію та винесення політично мотивованих судових вироків. Цим особам заборонений в'їзд у країни ЄС, і якщо в європейських банках є їхні рахунки, то вони будуть заблоковані.
Мінськ, у свою чергу, погрожує закрити в'їзд до Білорусі тим чиновникам із країн Євросоюзу, хто сприяв введенню обмежувальних заходів.
«Євросоюз і далі проводить політику відвертого тиску. Ми неодноразово пояснювали безперспективність такої політики у відносинах із Республікою Білорусь. У разі продовження тиску країна застосує й інші заходи для захисту інтересів», ― мовиться в офіційній заяві білоруського МЗС.
У зв'язку з цими заявами в Брюсселі відбулася екстрена нарада представників країн Євросоюзу, після чого всі посли країн-членів ЄС у Мінську «в знак солідарності та єдності» оголосили про відкликання зі столиці Білорусі своїх послів у національні столиці для консультацій, зазначила в офіційній заяві Кетрін Ештон.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...