• Газпром буде судитися з Литвою

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 1 березня 2012 року
Сьогодні «Газпром» звернувся до міжнародного арбітражу UNCITRAL з позовом проти дій уряду Литви, щоб захистити свої інвестиції, повідомляє прес-служба компанії.
Відповідну заяву зробив представник «Газпрому» на засіданні правління «Газ Литви», де відбулося голосування щодо розділення литовської компанії Lietuvos Dujos відповідно до вимог законодавства країни про газ.
Конфлікт сторін посилився після того, як російська компанія не надала литовським партнерам 15%-ї знижки на газ, у той час як Латвія і Естонія її отримали.
З того часу Литва почала активні пошуки альтернативних постачальників газу. Зокрема, в Клайпеді вирішено було побудувати термінал зрідженого природного газу. Він був включений до списку стратегічних об'єктів країни. А в середині 2011 року литовський парламент проголосував за націоналізацію труби, що належить «Газпрому».
У ході робочої зустрічі з представниками уряду Литви та Єврокомісії 27 лютого 2012 року литовська влада зобов'язала місцевих споживачів газу закуповувати через термінал не менше 25% палива від річного обсягу. Але така домовленість не влаштувала «Газпром».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...