• Інтриги на мажоритарних округах - 2012

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 2 березня 2012 року

Влада намагатиметься провести вибори так, щоб їх визнали чесними міжнародні спостерігачі. Громадський активіст Олександр Данилюк раніше передбачав те, що закордонні моніторингові організації можуть не зафіксувати на дільницях порушень, оскільки вони приїдуть в день виборів, тоді як більша частина фальсифікацій буде здійснена задовго до них.

 Тепер експерти повідомили про перші факти порушень: 2 березня на прес-конференції в «Українських новинах» владу звинуватили у створенні перешкод на незалежних та опозиційних кандидатів по округах. Для чинення тиску використовувались судова система, фіскальні органи та силовики.

Депутат Харківської облради з фракції БЮТ Іван Варченко розказав про фактичне усунення з виборчого процесу сильних опозиційних кандидатів Арсена Авакова та Андрія Руденка. «Ми постійно спостерігаємо, що кожен, хто займається бізнесом або бореться за те, щоб проти нього не відкривали кримінальні справи, або в судах одстоює свою правоту». Крім того, за словами депутата, відбулась зачистка місцевого інформаційного простору: за короткий період було закрито 3 телеканали.

"Безперечно, сьогодні владі дуже вигідно робити все для того, щоб вивести із передвиборчої кампанії головних конкурентів: тих які чинять їм опір і тих людей, яких їм не вдасться ні скупити у Верховній Раді, ні залякати під час виборчої кампанії." 

Ігор Мірошниченко

Схожим чином був фактично паралізований бізнес Аркадія Корнацького: підприємець пов’язує тиск з боку податкової та судове рішення про замороження рахунків підприємства з тим, що він був найбільш рейтинговим кандидатом по Першотравневому округу Миколаївщини.

ВО «Свобода» повідомила про утиски одразу двох своїх представників. Сільського голову Полтавщини Юрія Бублика засудили до 3 років умовно за «перевищення влади», намагаючись не допустити його участі в наступних виборах. А кандидата на посаду міського голови Обухова Валерія Воробця зняли з реєстрації за рішенням суду, ініційованого представником місцевого «регіонала». Голова сумської «Свободи» Ігор Мірошниченко прокоментував для Великої Епохи ситуацію з однопартійцем так: «Безперечно, сьогодні владі дуже вигідно робити все для того, щоб вивести із передвиборчої кампанії головних конкурентів: тих які чинять їм опір і тих людей, яких їм не вдасться ні скупити у Верховній Раді, ні залякати під час виборчої кампанії».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...