• Росія може поставити Китаю 48 винищувачів Су-35

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 6 березня 2012 року
Москва і Пекін майже домовилися про підписання найбільшої збройової угоди. Мова йде про постачання в КНР багатофункціональних винищувачів Су-35 в кількості 48 штук. Сума контракту складе $4 млрд. 
Російські винищувачі Су-47 (праворуч)Як повідомляє газета «Коммерсант», для остаточного підписання контракту є одне «але». Російська сторона хоче запобігти копіювання китайською стороною своїх літаків у майбутньому. У зв'язку з цим Москва наполягає на оформленні юридичних гарантій на свою інтелектуальну власність. 
Дані побоювання засновані на тому, що китайський винищувач J-10 є аналогом російського Cу-27, китайський літак FC-1 дуже схожий з моделлю російського винищувача МіГ-29, а J-11 повторює Cу-30. 
Тому експерти підозрюють, що Китай, таким чином, хоче розкрити секрет технології російських винищувачів. 
Останні два десятки років аналітики спостерігають, як КНР постійно збільшує військовий бюджет і удосконалює своє військове устаткування й техніку. За останні 10 років щорічне зростання військового бюджету Китаю в середньому становить 12%. 
Так, аналітична компанія «IHS Global Insight» оцінює військовий бюджет КНР до 2015 року в $232,5 млрд, що перевищить сукупні оборонні витрати всіх країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. У 2011 році військовий бюджет КНР становив $119,8 млрд.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...