• Представників ОБСЄ не пустили до Тимошенко

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 5 березня 2012 року
Членів Парламентської Асамблеї ОБСЄ, які прибули до Качанівської виправної колонії №54, не допустили до екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомляє Державна пенітенціарна служба країни.

Відвідати ув'язнену хотіли віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Вальбурга Хабсбург Дуглас, член ОБСЄ від Швеції Аса Ліндестам, а також захисник Тимошенко Сергій Власенко, її дочка Євгенія, голова громадської ініціативи «Громадський спротив» Олександра Кужель та депутати України Олена Кондратюк, Олена Бондаренко та Ірина Геращенко.

Сьогодні, коли вони прибули в колонію, начальник установи запросив їх для з'ясування причин візиту і відмовив їм у зустрічі з Тимошенко, пославшись на українське законодавство.

О 12:30 вся делегація, крім Власенко, покинула межі виправного закладу. Останньому було дозволене побачення з засудженою.

За словами віце-президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ, делегації відмовили навіть у телефонному спілкуванні з екс-прем'єром.

«Ми приїхали продемонструвати солідарність із жінкою, яка є політичним в'язнем в Україні. Зараз ми самі побачили, що відбувається в Україні з дотриманням прав людини та принципом верховенства права. Ми дуже стурбовані і обурені», ― цитує прес-центр «Батьківщина» заяву Дуглас на брифінгу для журналістів.

Аса Ліндестам була здивована тією обставиною, що документи про заборону на відвідування Юлії Тимошенко надійшли до посольства Швеції від українського МЗС тільки сьогодні об 11:00.

Члени ОБСЄ також заявили, що всю інформацію про їх візит вони доведуть до керівництва ОБСЄ і будуть продовжувати наполягати на зустрічі з Юлією Тимошенко.

Підписатися:

Коментарі