ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва засудить 250 опозиціонерів

Велика Епоха
Сьогодні в столиці Росії винесуть ряд судових рішень у справах затриманих організаторів і учасників акції «За чесні вибори» на Пушкінській площі. Їх звинувачують у непокорі поліції, повідомляє прес-служба ГУ МВС столиці РФ.

Поліція оточила сотні активістів, які відмовилися покинути місце акції «За чесні вибори» 5 березня. Фото: JOHN MACDOUGALL/AFP/Getty Images
Поліція оточила сотні активістів, які відмовилися покинути місце акції «За чесні вибори» 5 березня. Фото: JOHN MACDOUGALL/AFP/Getty Images
Усіх опозиційних лідерів і громадянських активістів відпустили з відділень поліцій. Серед них співголова руху «Солідарність» Ілля Яшин, адвокат Олексій Навальний і координатор руху «Лівий фронт» Сергій Удальцов, повідомляє РБК Україна.

Тим часом справу останнього з них буде розглядати суддя Ольга Затомська, яка раніше вже засуджувала до 15 діб затримання Навального, Яшина та інших опозиціонерів.

Мітинг сил опозиції, незадоволених результатами президентських виборів і численними порушеннями, почався увечері 5 березня на Пушкінській площі. По завершенню акції о 21:00 (згідно з заявою), поліція зажадала від мітингувальників розійтися. Ті відповіли відмовою. Сергій Удальцов навіть заявив, що не піде з площі доти, поки Путін добровільно не відмовиться від влади.

Поліція почала розганяти демонстрантів і витісняти їх із Пушкінської площі. За даними МВС, було затримано близько 250 осіб. Затримання супроводжувалися скандуванням: «Росія без Путіна» і «Ганьба!».

Нагадаємо, вибори президента Росії завершилися перемогою Володимира Путіна з результатом у 63,6% голосів. Спостерігачі констатували про сотні порушень, що мали місце під час виборів. Серед них зафіксовані вкидання тисяч бюлетенів і «каруселей», а також махінації з відкріпними посвідченнями, тисячі заповнених бюлетенів були знайдені на сміттєвих контейнерах.