• Путіну не вдалося реорганізувати Євразійське економічне співтовариство

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 березня 2012 року

У Москві вчора відбувся саміт п'яти держав Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС). На засіданні планувалося реорганізувати організацію і замість неї створити Євразійський економічний союз, що нагадує ЄС.

Створити стратегічний політичний союз держав на основі Митного союзу і Євразійського економічного союзу запропонував Володимир Путін восени 2011 року. Він бачить цей союз нарівні з Євросоюзом, США і Китаєм «одним із центрів світової економіки і політики», зазначає Бі-бі-сі

Однак цього зробити не вдалося через заперечення Білорусії. Остання наполягала на праві блокувати остаточні угоди ЄврАзЕС на національному рівні. Москва ж просуває ідею прийняття всіх рішень Вищою євразійською економічною радою (президентами країн-членів союзу).

Також Мінськ хоче, щоб майбутній союз іменувався як «Єдиний економічний простір».

Суперечки на саміті йшли і навколо питання створення спільних наддержавних управлінських структур: Євразійської економічної комісії та суду ЄврАзЕС.

У вузькому колі на засіданні в якості спостерігача був присутній Президент України Віктор Янукович. Він заявив, що повноцінний вступ України в ЄврАзЕС позбавить державу суверенітету, що заборонено Конституцією.

Тепер новий договір планується підписати до 2015 року.

ЄврАзЕС було створено в 2000 році. Його метою є розвиток економічної взаємодії, торгівлі, просування формування Митного союзу і ЄЕП, взаємодії членів-держав ЄврАзЕС при інтеграції в міжнародну торговельну систему та ін.

Членами ЄврАзЕС є: Росія, Білорусь, Казахстан, Таджикистан і Киргизька Республіка. Україна, Молдова і Вірменія мають тут статус спостерігача. З 2003 року ЄврАзЕС стало спостерігачем у Генеральній Асамблеї ООН. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...