• У Придністров'ї посилять вимоги до ведення бухобліку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 13 березня 2012 року

У зв'язку з переходом Придністров'я на Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) влада Молдавської Республіки підвищить вимоги до якості ведення бухобліку. Це дозволить державі мати чітку картину стану, як самих підприємств, так і економіки країни в цілому, повідомляє «Новий Регіон». 

Зокрема, за помилки, порушення закону про бухоблік або навмисні спотворення фінансової звітності з бухгалтера буде стягуватися штраф від 20 до 600 розрахункових рівнів мінімальної заробітної плати. Ці поправки будуть внесені у встановлене чинне законодавство Придністровської Молдавської Республіки.

Парламентський комітет і податківці підтримали це адміністративне посилення, зазначивши, що органи влади не раз приймали невірні рішення через спотворену інформацію, що подається підприємствами. В результаті з державних бюджетних коштів губилися чималі суми.

Процес реформування бухгалтерського обліку в країні триватиме ще протягом року. За цей час у бухгалтерів буде можливість освоїти міжнародні стандарти фінансової звітності. Подібні ж штрафи з бухгалтерів почнуть стягувати з 2014 року.

Нагадаємо, програма переходу на міжнародні стандарти в Придністров'ї була прийнята ще в 2000 році, проте впроваджуватися стала лише з 2008 року. Остаточний перехід на МСФЗ був здійснений в січні 2011 року.

Для того, щоб чинні міжнародні стандарти стали максимально простими і доступними, міністерство фінансів розробить методичні рекомендації, яких у бухгалтерів поки немає. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...