• Репортери без кордонів назвали ворогів інтернету

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 13 березня 2012 року

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» опублікувала в понеділок список «ворогів інтернету», який включає 12 країн.

Основні вороги інтернету: Китай, В'єтнам, Бірма, Північна Корея, Сирія, Іран, Туркменістан, Саудівська Аравія та Узбекистан. Цього року додалися Білорусь і Бахрейн — невелика острівна держава в Перській затоці, яку також охопила хвиля «Арабської весни».

За даними правозахисників, у 2011 році китайський режим відправив до в'язниці величезне число користувачів інтернету. В'єтнам та Іран слідують за Китаєм.

«Репортери без кордонів» говорять, що компартія в Китаї надмірно користується різними методами стеження для контролю інтернету, включаючи кампанію «50 центів», яка привертає блогерів та учасників форумів публікувати вигідні режиму повідомлення; вартість одного такого повідомлення — 50 центів (4 гривні). Правозахисникам відомо, що у китайського режиму налічується 40 тис. таких блогерів для спілкування з населенням.

«Режим компартії значно посилив свої технічні можливості в 2011 році, а також збільшив тиск на приватних інтернет-провайдерів із метою гарантувати їхню взаємодію», — повідомляє правозахисна організація.

13 країн у списку перебувають «під наглядом»: Франція, Австралія, Південна Корея, Еритрея, Малайзія, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Росія, Таїланд, Шрі-Ланка, Індія і Казахстан.

Австралія потрапила в список через свої «заходи щодо попередження небезпечного контенту», які обмежують доступ до сайтів дитячої порнографії та інших доменів, а Франція — через обмеження на незаконне скачування контенту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...