• До Київського водосховища пливуть отрутохімікати

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 19 березня 2012 року

Коростенський деревообробний завод у Житомирській області скинув у річку Уж стічні відходи з формальдегідом, аміаком, сірководнем, залізом та іншими хімікатами. У річці, яка впадає в річку Прип'ять, а остання ― в Київське водосховище, майже все живе загинуло.

У Київське море можуть потрапити хімікатиЯк повідомляє газета «Сегодня», у зв'язку з цією проблемою Служба Держрибоохорони організувала цілодобове чергування.

«Київводоканал» також стурбований надзвичайною ситуацією і протягом вже двох тижнів стежить за ситуацією. «Справа в тому, що через кілька кілометрів, де Прип'ять впадає в Київське водосховище, знаходиться водозабір. Через нього в столичні крани потрапляє вода. Тому це дуже серйозне питання», ― цитує джерело слова радника голови правління «Київводоканалу» Вікторії Яковлєвої.

Глава української асоціації рибалок Олександр Чистяков заявив, що викиди отрутохімікатів в стічні води, які потрапили в річку Уж, відбувалися 4, 14 і 16 березня.

Головний технолог «Київводоканалу» очікує, що отруєна вода може дійти до Києва через 40 днів. «Ми вже підготовлені і при необхідності будемо використовувати для очищення води додаткові реагенти. Але ми не думаємо, що виникне загроза для питної води», ― вважає Яковлєва.

Експерти ж Житомирщини у всю сурмлять про екологічну катастрофу в області. Місцеві жителі вже переживають не стільки за загибель річкових особин, скільки за власне здоров'я і побоюються пити водопровідну воду. Виявилося, що гине не тільки риба в річці, а й домашні тварини в навколишніх селах, які ласують нею. В Коростені річкова отруєна вода через грунт потрапила в колодязі, і тепер колодязна вода стала не придатною для пиття, повідомляють «Подробности». 

Місцеві жителі щодня мітингують перед місцевою мерією і вимагають закрити деревообробний завод. В даний час проти керівництва підприємства обласна прокуратура порушила кримінальну справу. А екологічна інспекція видала директиву: призупинити роботу заводу. Але, як зазначає джерело, заводські труби все ще продовжують диміти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...