• У Білорусії страчено обох засуджених за вибух у метро в Мінську

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 19 березня 2012 року

У Білорусії розстріляні засуджені до смертної кари Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов. Молодих людей звинуватили в здійсненні теракту в мінському метро, повідомило у вечірньому випуску новин у суботу держтелебачення країни.

У Білорусії страчено обох засуджених за вибух у метро в МінськуРішення про вищу міру покарання виніс Верховний суд Білорусі. Коновалов визнав свою провину в скоєнні теракту, але Владислав Ковальов своєї провини не визнав. Останній знав про підготовлюваний теракт, але не повідомив у правоохоронні органи. За це суд звинуватив його у співучасті злочину.

Батьки засуджених і білоруський Гельсінський комітет неодноразово клопотали перед владою про відстрочку вироку на рік. На їхню думку, в справі було дуже багато нюансів, які не вказували напряму, що злочин скоїли ці хлопці.

Однак президент країни Олександр Лукашенко 14 березня відмовив у помилуванні засуджених. Про страту Владислава Ковальова стало відомо 16 березня, про що повідомили його матері. Правозахисники вважають, що Ковальов і Коновалов були розстріляні в проміжку з 14 по 16 березня.

Європейський Союз та правозахисні організації різко засудили дії білоруської влади, вказавши, що судовий процес у справі про теракт пройшов з порушенням прав обвинувачених.

«Негайне знищення доказів незабаром після закриття процесу і швидке приведення у виконання вироку стосовно Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, незважаючи на міжнародні протести, приховують справжні мотиви», ― заявила 18 березня німецький депутат бундестагу, член Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Марілуіза Бек.

У суботу ввечері до посольства Білорусії в Москві прийшли десятки людей з квітами і свічками, вшанувати пам'ять жертв невинно засуджених, як вони вважають.

Нагадаємо, теракт на станції мінського метрополітену був скоєний 11 квітня 2011 року. В результаті вибуху загинули 15 людей, сотні отримали поранення.

Підписатися:

Коментарі