• Генплан Києва приймають під прикриттям, вважають експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 13 березня 2012 року

В комісію по узгодженню Генплану Києва з громадськістю деяких фахівців включали без їхнього відома, а про існування такої комісії вони дізнались зі ЗМІ. Частина громадських діячів вважає, що київська влада використовує їх як прикриття, і 12 березня заявила про вихід з комісії.

Активісти наголошують на тому, що протягом 2 місяців їх не збирали для роботи, жоден нормативний акт не визначає завдання і статут такої інституції, не надавались фахівцям і матеріали для обговорення. Експерти вважають, що такими діями влада намагається зняти з себе відповідальність за прийнятий документ.

«В 2008 році Київрада з подачі Черновецького прийняла рішення про розробку нового генплану, витратили на нього 25 млн., і по суті єдиним його «раціональним» завданням є узаконити незаконні забудови», — сказав Олександр Сергієнко, директор «Інституту міста».

Генплан має захищати в першу чергу інтереси жителів міста, а не забудовників або інвесторів, вважає Володимир Колінько, віце-президент «Київської ландшафтної ініціативи», і говорить: «Поки в генеральному плані або концепції не будуть закладені моральні підвалини, нічого з цього доброго для міста і для людей, які там живуть, не буде».

 Крім Олександра Сергієнка та Володимира Колінька про вихід з комісії заявили Костянтин Матвієнко, аналітик корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» та Олександр Василюк, заступник голови «Національного екологічного центру». А всіх, хто хоче взяти участь в обговоренні питання подальшого розвитку Києва, експерти запрошують 13 березня на 12–00 до Будинку актора.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...