• Старих людей 9-поверхового будинку у Маріуполі відрізали від світу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 березня 2012 року

Інваліди та одинокі пенсіонери, які живуть на верхніх поверхах кооперативного 9-поверхового будинку ЖБК «Колос» виявилися практично відрізаними від світу.

Як повідомляє редакція «Донбасу», в нещасливому будинку ще у 2004 році вирізали ліфт, пообіцявши незабаром його замінити. Але минуло більше п'яти років, а обіцяний новий ліфт так і не з'явився.

Спочатку мешканцям пообіцяли, що при першій фінансової можливості, ліфт відразу ж встановлять. Люди чекали близько року. Потім їм сказали, що зможуть його монтувати тільки при пайовій участі мешканців, оскільки будинок кооперативний. Однак суму в 350 тис. грн., яку заявили внести, виявилася більшості власників квартир не по бюджету.

А тим часом у під'їзді живуть майже одні ветерани праці, інваліди, «афганці» і самотні пенсіонери, які й вирішили написати до редакції газети колективне звернення за підписом 61 людини.

«З кожним днем наше становище погіршується. Лікарі «швидкої допомоги» відмовляються обслуговувати верхні поверхи під'їзду без ліфта. Люди вмирають. Виникають проблеми і з похоронами. Бували випадки, коли літні падали прямо на сходових площадках від фізичних перевантажень. Через це багато людей похилого віку практично не виходять на вулицю. А як воно одиноким літнім людям бути ізольованими від світу? Не сходити ні за хлібом, ні за медикаментами!», ― пишуть вони.

Жертви куди тільки не зверталися, але скрізь отримували відмову. У департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури заявили, що в місті 357 кооперативних будинків і в кожного з них існують свої проблеми. А цей будинок значиться другим у черзі за списком заміни ліфтів, пише джерело.

Заступник начальника ЖКП Віктор Чоповський заявив, що тим мешканцям, у яких немає грошей на оплату монтажу нового ліфта, необхідно звернутися у вищі органи влади або ж до своїх працюючих дітей.

Підписатися:

Коментарі