• На боротьбу з туберкульозом Ахметов виділить Луганщині $1,5 млн

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 19 березня 2012 року

У Луганській області почастішали випадки захворювання на туберкульоз серед дітей від 1 до 4 років. У зв'язку з цим на боротьбу з цією хворобою Луганська область отримає від Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» $1,5 млн протягом 5-ти років.

Зараз на Луганщині зареєстровано 3100 хворих з активною формою туберкульозу, повідомляє Острів з посиланням на головного фтизіатра в Луганській області Галину Роєнко.

За її словами, по захворюваності туберкульозом область займає п'яте місце в Україні після Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей.

Лікування класичного туберкульозу коштує в середньому $1 тис. за курс лікування, а хіміорезистентного туберкульозу ― $1,5 тис. на місяць на одного хворого. Деякі лікарські препарати коштують від 200 до 500 грн. Максимальний курс лікування триває 3 роки, а мінімальний ― півроку, зазначає головний лікар.

Кошти, перераховані Фондом Ахметова, будуть направлені на лікування стійких форм туберкульозу та своєчасну діагностику.

Відзначимо, в Україні щороку реєструють до 40 тисяч хворих на туберкульоз, 10 тисяч людей помирає від цієї хвороби за такий же період. Сьогодні на диспансерному обліку в країні полягає 90 тисяч українців із відкритою формою туберкульозу та 500 тисяч ― з приводу туберкульозного захворювання. Лише 50% таких хворих виліковуються повністю.

Підписатися:

Коментарі