• В Україні будуть штрафувати за куріння в громадських місцях

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 14 березня 2012 року

За куріння в громадських місцях буде введений штраф до 10 000 гривень. За відповідний законопроект проголосували більшість депутатів Верховної Ради України, повідомляє Незалежне бюро новин.

В Україні будуть штрафувати за куріння в громадських місцяхПри цьому штраф будуть стягувати як з курців, так і з власників громадських закладів, де помітять порушників. Функцію штрафування покладуть на Податкову адміністрацію.

Законопроект передбачає штрафи від однієї тисячі до 10 тисяч гривень. Під місця, де заборонять паління, підпадають транспортні зупинки, метро, ресторани, бари, приміщення та заклади громадського харчування, культурні та адміністративні заклади, в тому числі й Верховна Рада.

З приводу останнього віце-спікер парламенту Микола Томенко прокоментував: «Дуже добре, що в Верховній Раді України утворилася антитютюнова коаліція».

Автор відповідного законопроекту, глава комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва зазначила: «Українська нація багато курить, а це шкідливо для здоров'я. За статистикою на першому місці за смертністю йдуть саме серцево-судинні захворювання», пише Росбалт.

Депутат Тарас Чорновіл ― один із завзятих курців, яких у Верховній Раді Україні чимало, негативно сприйняв введення «антитютюнового закону». «Це дискримінація та ущемлення моїх прав», ― заперечив він.

Проте 84% українців підтримують заборону на куріння в громадських місцях, зокрема, офіціанти тих же барів та кафе. Вчора в Києві навіть пройшла акція протесту офіціантів проти куріння в місцях громадського харчування. Активісти тримали плакати: «27 000 офіціантів і барменів працюють в прокурених приміщеннях», повідомляє «Лівий берег».

Вчора також Президент України Віктор Янукович підписав Закон про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Підписатися:

Коментарі