• На Південний полюс Землі вирушила 17-а українська експедиція

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 21 березня 2012 року

З Києва на Південний полюс вирушили 11 фахівців 17-ї української антарктичної експедиції для реалізації Державної програми антарктичних досліджень 2011 ― 2020 рр..

У її завдання входять метеорологічні спостереження за змінами клімату планети і дією магнітних полів, вимірювання вмісту озону, прогнозування землетрусів, вивчення тваринного світу, пошук корисних копалин та інші наукові дослідження.

Цього року кількість учасників української експедиції скоротилося на три людини, оскільки було урізано фінансування станції «Академік Вернадський» у зв'язку з кризою, а також через проблеми зі зв'язком (зв'язок з великою землею один раз на тиждень), повідомляє газета «День»  у № 49 від 21 березня.

Українські науковці вирушили на Південний полюс Землі минулого тижня. Керує експедицією 60-річний Микола Старинець. Половину команди полярників складають досвідчені кадри, а половину ― нові (5 осіб).

Щоб потрапити в експедицію на Полярне плато Антарктиди, претенденти повинні пройти сувору медичну комісію та роботу з психологами, оскільки полярники прирівнюються за ступенем небезпеки професії до космонавтів і моряків-підводників.

Україна, будучи учасницею Антарктичного договору, щорічно відправляє свої наукові експедиції на антарктичний острів Голіндез. Тут якраз і розташована єдина українська науково-дослідна станція «Академік Вернадський», яка дісталася країні від британців у 1996 році.

Відзначимо, Південний полюс Землі розташовується на висоті 2800 метрів у межах Полярного плато Антарктиди. Товщина льоду тут становить 2840 метрів. Максимальна температура повітря не перевищує 12,3°C нижче нуля, а мінімальна ― 82,8°C нижче нуля (середньорічна температура ― мінус 48,9°C). 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...