• Парламент України прийняв законопроект про реформування нафтогазового комплексу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 березня 2012 року

Верховна Рада України сьогодні в першому читанні прийняла законопроект про реформування нафтогазового комплексу (ГТС), який «дозволяє його реорганізацію, але забороняє оренду і приватизацію».

Її автором є народний депутат від фракції «НУ-НС» Юрій Кармазін. За законопроект №9429-1 проголосували 237 народних депутатів. Не голосували депутати з фракцій «БЮТ-Батьківщина» і КПУ, повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України.

Документ надає право Кабінету міністрів України реформувати і забороняє приватизувати «Нафтогаз» і її дочірні підприємства, а також держпідприємства магістрального трубопровідного транспорту. Дає «добро» розпоряджатися основними фондами ГТС. Зокрема, здійснювати діяльність із транспортування магістральними та розподільними трубопроводами, зберігати газ у підземних газосховищах.

Фракція «БЮТ-Батьківщина» категорично виступає проти прийняття будь-якого з зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів про так зване «реформування нафтогазового комплексу».

Перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що цей законопроект є ні що інше як «зелена вулиця» прямий приватизації ГТС через її реструктуризацію.

«Цей законопроект відкрито передбачає можливість продажу того, що заборонено законом про трубопровідний транспорт», ― цитує його слова прес-центр «Батьківщина».

За його словами, законопроект, запропонований Кармазіним, містить норму, яка насправді забороняє тільки приватизацію.

«Але скажіть, будь ласка, хіба це не приватизація, якщо відбувається корпоратизація, акціонування або виділення окремих пакетів? Без сумніву ― це теж приватизація, тільки прихована», ― переконаний він. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...