• Житло в Україні непомірно дороге — ООН

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 квітня 2012 року
Організація Об'єднаних Націй підрахувала, що житло в Україні в прив'язці до середньої заробітної плати надто дороге і до того ж енергоємне, повідомляє Центр новин ООН.

«Житло в Україні непомірно дороге. Відповідно до індексу середньої заробітної плати та цін на житло, Київ обганяє Москву і наближається до таких мегаполісів, як Лондон і Нью-Йорк», ― зазначає джерело. З цими висновками згодні й аналітики «Ерсте Банку».

У той же час головна проблема українського житлового сектору ― його енергоємність. Згідно з підрахунками Світового банку, показники витрати електроенергії на 1 кв. м житлової площі в Україні в два рази вищі, ніж у Західній Європі.

Високе споживання енергії в будинках і квартирах спостерігається останні 20 років, говориться в повідомленні. У зв'язку з цим житлова політика в Україні потребує реформи, вважає ООН.

Європейська комісія та ООН зі своєю Програмою розвитку проведуть оцінку стану українського житлового сектора. Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Анатолій Близнюк привітав їх участь і сподівається на сприяння Єврокомісії та ООН у розробці документів та законів, що стосуються розвитку житлового сектора.

Як повідомлялося раніше, ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні зросли за січень ― березень 2012 року на 17,9%.

Підписатися:

Коментарі