• На київських міліціонерів будуть вести фотополювання

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 9 квітня 2012 року

Всесвітній рух Copwatch, члени якого фотографують і знімають на відео правопорушення співробітників міліції, почало діяти в столиці України.

На камеру народні спостерігачі знімають тільки підходящі моменти: коли правоохоронець просить когось показати документи, розмовляє по мобільному телефону, неналежно поводить себе, заходить у магазин чи на «перекус» у кафе, або бар-ресторан.

Наглядачі за міліцією Copwatch всього лише спостерігають за правоохоронцями. Якщо люди в погонах нічого не порушують, то через 10 хвилин за ними припиняють стежити. Якщо ж стався прецедент, то спостерігачі в ситуацію не втручаються, повідомляє Київський форум.

У фотополюванні на співробітників правоохоронних органів є правові принципи. Хоча за Цивільним кодексом, людину можна фотографувати і знімати на відео тільки з її згоди, але на правоохоронців, що перебувають при виконанні службових обов'язків, це правило не поширюється.

«Вони не можуть посилатися на право на приватність. Якщо на відео знята аморальна чи протиправна дія міліціонерів, застосовується закон «Про інформацію», який дозволяє поширювати інформацію про фізичну особу з обмеженим доступом, якщо право громадськості знати цю інформацію переважає над потенційною шкодою від його розповсюдження», ― цитує «Фокус» коментар юриста Інститута меідаправа Ігоря Розкладая.

Крім того, як сказав юрист, у публічних місцях та під час масових акцій, людей можна знімати без дозволу. Вважається, що в таких ситуаціях їхня згода є автоматичною.

Готують новачків Copwatch на спеціальних тренінгах, де ті вивчають основні правила поведінки копвотчера. Виходять вони на фотополювання по три-п'ять осіб, обов'язково тверезі та з паспортом.

У травні наглядачі Copwatch за київською міліцією планують провести перші збори за підсумками своєї роботи і в подальшому відкрити філії по всій Україні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...