• Сайти Великої Епохи зазнають DDoS-атак

  • Середа, 4 квітня 2012 року

Протягом останніх днів сайти англійської та китайської редакцій Великої Епохи зазнають розподілених атак, що призводять до відмови в обслуговуванні (так званих DDoS-атак).

The Epoch TimesЦе відбувається на тлі жорсткої боротьби за владу серед впливових фракцій усередині компартії Китаю, про що Велика Епоха постійно повідомляє.

Після того, як на початку лютого спалахнув скандал навколо колишнього начальника міліції крупного мегаполісу Чунціна Ван Ліцзюня і його начальника Бо Сілая, екс-голови компартії Чунціна, відвідуваність сайту китайської редакції Великої Епохи (epochtimes.com) потроїлася, каже Чанле Сюн, член технічної команди.

А після звільнення Бо Сілая 15 березня число унікальних відвідувачів сайту китайської редакції знову потроїлося, перевищивши відвідуваність інших зарубіжних сайтів китайських ЗМІ, згідно зі статистикою компанії Alexa, яка займається оцінкою інтернет-трафіку.

Грунтуючись на технічній інформації, яку вдалося зібрати по атаках, поки неможливо сказати, звідки ці атаки здійснюються або встановити країну їх походження. Поки сайти час від часу стають недоступними.

Аналітики кажуть, що, з одного боку, фракція, очолювана чинним лідером КНР Ху Цзіньтао і прем'єром Вень Цзябао, вважає за краще, щоб інформації про порушення прав людини вільно поширювалася в Китаї, а з іншого боку, фракція колишнього диктатора Цзян Цземіня намагається блокувати цю інформацію.

З 21 березня цензура в Китаї потроху стала слабшати, оскільки у великих китайських пошуковиках можна було знайти запити на «чутливі» для компартії теми, такі як: «4 червня» — про придушення студентів на площі Тяньаньмень в 1989 році, «видалення живих органів» — про видалення органів у живих послідовників духовної практики Фалуньгун.

Цзян Цземінь доклав свою руку до придушення студентів на площі Тяньаньмень в 1989 році, що сприяло його приходу до влади, а також до великомасштабного переслідування Фалуньгун, яке він одноосібно розв'язав в 1999 році.

Чжоу Юнкан, що відає всіма силовими структурами в КНР, і звільнений Бо Сілай — соратники Цзяна, яких він просунув з 1999 року на вищі пости, завдяки їхній підтримці політики придушення — обох звинувачують в організації практики видалення органів у послідовників Фалуньгун.

Атаки на сайти Великої Епохи почалися слідом за закриттям 31 березня найбільших китайських сайтів-мікроблогів, на яких інтенсивно обговорювали внутрішньопартійну боротьбу. Закриття пояснили системним чищенням, а декількох користувачів блогів заарештували.

Жертвою кібер-атак також став сайт китайського незалежного телеканалу New Tang Dynasty (NTD), розташованого в Нью-Йорку. NTD також інтенсивно висвітлює внутрішньопартійну боротьбу за владу в Китаї, яка віщує падіння режиму компартії.

«Це сталося, коли Ху Цзіньтао перебував з візитом за кордоном, тому я вважаю, що організатор цих атак тісно пов'язаний з однією з ключових фігур в поточній політичній боротьбі, а саме — з Чжоу Юнканом», — говорить експерт по Китаю Вень Чжао, — повідомляє NTD.

Аналітик вважає, що якщо за недавнім посиленням цензури стоїть фракція Цзян Цземіня, то Ху Цзіньтао і Вень Цзябао повинні вжити заходів проти його фракції.

«Якщо Ху Цзіньтао допустить це і не відреагує, це буде для нього рівнозначно втраті своєї влади, і тоді сили, які його підтримують, підуть від нього. Насправді це посилило у Ху Цзіньтао почуття небезпеки, і, можливо, тепер Ху і Вень будуть діяти», — зазначає Чжао.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...