• У Тріполі розпочався суд над полоненими українцями

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 5 квітня 2012 року
У столиці Лівії сьогодні відбулося перше засідання суду у справі 20 українських полонених, підозрюваних у найманій роботі на армію Муаммара Каддафі.

«Їм були висунуті звинувачення у відновленні військової техніки. Українські громадяни свою провину не визнали і наполягають на тому, що в Лівію приїхали працювати кухарями на нафтових об'єктах», ― повідомив «УРА-Інформ» прес-секретар українського МЗС Олександр Дикусаров.

Він підтвердив, що на відкритті судового військового процесу в Тріполі були присутні українські дипломати і запевнив, що вони будуть прагнути зробити все можливе, щоб звільнити громадян України.

Наступне засідання призначене на 9 квітня.

Про затримання 23 українців стало відомо у вересні 2011 року. Їх заарештували в Тріполі 21 серпня 2011 року, відразу після того, як сили опозиції увійшли до столиці Лівії. Затриманих звинуватили в найманій роботі на армію Муаммара Каддафі як снайпери. Повстанці закували підозрюваних у наручники і залишили під арештом у різних населених пунктах.

За словами одного з полонених Максима Шадрова, у них відібрали документи, гроші, ноутбуки та інші особисті речі й більше півроку утримували під вартою.

У березні 2012 року українські дипломати домоглися звільнення трьох українців і повернули їх на батьківщину.

Підписатися:

Коментарі