• Син Щербаня хоче доказати причетність Тимошенко до вбивства його батька

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 4 квітня 2012 року

Генпрокуратура України встановлює факти можливої причетності Юлії Тимошенко до замовного вбивства 1990-х років, повідомляє Financial Times з посиланням на главу наглядової ради банку «Капітал» Руслана Щербаня.

Як пише джерело, компанії, контрольовані екс-прем'єрами Юлією Тимошенко і Павлом Лазаренко перевели кілька мільйонів доларів США вбивцям його батька Щербаня Євгена Олександровича. Найближчим часом син убитого депутата хоче оприлюднити подробиці причетності цих екс-прем'єр-міністрів до вбивства його батька. Про це Руслан Щербань повідомив в інтерв'ю НБН

«Я звернувся до посла США в Україні Джону Френсісу Теффту, і до президентів Європейського парламенту і ПАРЄ з проханням не допомагати Тимошенко уникнути кримінальної відповідальності, оскільки саме вона і Лазаренко причетні до вбивства мого батька. Найближчим часом я планую зібрати прес-конференцію, де відповім на запитання, які цікавлять журналістів», ― сказав банкір.

За наявною інформацією, яка є у нього, американська влада перешкоджає українським правоохоронним органам проводити розслідування відносно Павла Лазаренка і його спільника Петра Кириченка на території США. У той же час, втручання західних політиків у прагненні припинити розслідування вбивства його батька, допомагає замовникам цього злочину піти від відповідальності, вважає підприємець.

«Хоча Луганський апеляційний суд і засудив виконавців вбивства мого батька, але замовники так і не були притягнуті до кримінальної відповідальності», ― заявив він.

«Мій батько мав багатомільйонні контракти з Росією, Туркменістаном на постачання газу. Тимошенко хотіла просунути свій бізнес у Донецькому регіоні, через ЄЕСУ поставляти природний газ в Україну. Тимошенко, в тому числі й Лазаренко весь час вимагали від батька поступитися своїми бізнес-інтересами в інтересах цієї компанії. Неодноразово погрожували йому розправою. Про це відомо багатьом іншим людям. Незважаючи на погрози, батько відмовився віддати Тимошенко свій бізнес», ― йдеться в оприлюдненому зверненні Руслана Щербаня.

За словами банкіра, раніше він мовчав, тому що Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко займали високі державні посади і були на волі. Зараз у нього з'явилася можливість довести причетність цих політиків до вбивства батька. Руслан Щербань заявив, що доведе цю справу до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, народний депутат із донецького регіону, лідер Ліберальної партії України Євген Щербань був вбитий 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька, коли виходив з літака. У той час Руслану Щербаню було 19 років. Але, за його словами, він багато разів був присутній під час бізнес-переговорів батька з Юлією Тимошенко та Павлом Лазаренко ― головними конкурентами по бізнесу батька.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...