• Президент Угорщини залишив посаду через звинувачення в плагіаті

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 3 квітня 2012 року

Угорський парламент прийняв сьогодні відставку президента країни Паль Шміта, який вирішив залишити посаду після того, як його звинуватили в плагіаті наукової дисертації. Сьогодні за це рішення проголосували 90% депутатів парламенту.

Паль ШмиттСкандал навколо докторської дисертації Шміта, присвяченої олімпійському руху, вибухнув в січні цього року. Угорський журнал HGV звинуватив автора в плагіаті: у науковій роботі 20-річної давності знайшли великі уривки з роботи одного болгарського ученого.

У Будапештському університеті медицини та спорту була створена комісія з розслідування. Виявилося, що з 215 сторінок наукової роботи Шміта, 180 сторінок частково збігалися зі змістом праці болгарського дослідника, і 16 ― були скопійовані у німецького вченого.

Слідом за цим рішенням комісії Будапештського університету Паль Шміт 29 березня був позбавлений наукового ступеня. За таке рішення проголосували 33 із 37 членів ученої ради, передає ИТАР-ТАСС.

І хоча Шміт не бачив зв'язку між займаною посадою президента і науковою роботою, але колишнього доктора засудило все угорське суспільство, і про це повідомили багато світових ЗМІ.

«Ситуація, коли моє особисте питання розколює мій народ, а не об'єднує, робить зобов’язанням моєї служби подати у відставку достроково», ― заявив він учора в парламенті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...