• Яєчну кризу переживають Прибалтика та Фінляндія

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 28 березня 2012 року

Магазини Прибалтики та Фінляндії б'ють тривогу: напередодні Великодня на прилавках зовсім немає яєць. Через дефіцит торговельні мережі ввели обмеження: один лоток яєць у руки, при тому, що ціна на яйця за кілька днів зросла вдвічі.

І справа не у великому попиті на курячі яйця, а в нових правилах утримування курей, які вступили в ЄС з початку цього року, повідомляє Eesti Päevaleht

Згідно з новими правилами, кожній курці має бути відведено не менше 750 кв. см вільного простору. Застелена клітка повинна бути обладнана поїлкою, спальним місцем, гніздом із натуральних матеріалів, а також майданчиком для риття, де курка могла б точити кігті.

Яйця ж, отримані від несучок, яких утримуватимуть у неналежних умовах, за законом тепер не можуть надходити в роздріб і експорт, а тільки здаватися на промислову переробку.

Багато фермерськіх господарств через великі фінансові вкладення так і не змогли внести всі необхідні зміни для покращення виробництва, і були змушені покинути ринок. У результаті на прилавках прибалтійських і фінських магазинів різко зріс дефіцит яєць.

Так, на естонському ринку цей дефіцит становить 15%. А ціна лотка яєць за тиждень зросла на 50% (1,7 євро за десяток яєць). До того ж це ще пов'язано з прийдешніми пасхальними святами.

Разом з тим, директор з продажів Linnu Talu Ярно Хермет прогнозує, що брак яєць в Естонії ― довгострокове явище. Можливо, його не вдасться ліквідувати протягом півроку.

У Фінляндії справи також йдуть не краще. Місцева торгова мережа Alepa вивісила оголошення: «Шановні клієнти! Через проблеми з виробництвом курячих яєць у цім асортименті можливий дефіцит. Приносимо свої вибачення». У той же час в латвійських магазинах дефіциту яєць не спостерігають. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...