• 650 грн за підручник - цілком обґрунтована ціна - Табачник

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 28 березня 2012 року

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник вважає «абсолютно обґрунтованою» ціну підручників для 1 класу і, що «про завищення цін не може бути й мови», повідомляють «Українські новини». 

 «Так, підручник української мови 1-го класу для навчання в польській школі коштує 647 гривень, а такий же підручник для першого класу українських шкіл  ― 10,81 грн. Ніякої сенсації тут немає. Цю ціну перевіряла Рахункова палата, ГоловКРУ та прокуратура. Закупівлі підлягають тільки ті підручники, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів. Оцінювали їх понад 500 експертів», ― відзвітував міністр. 

Далі він сказав: «Оскільки переможцями стають тільки авторські рукописи, то вартість підручника включає в себе весь технологічний процес виготовлення і складається не тільки з витрат на папір, картон, плівку та поліграфічні витрати, але і витрати на редакцію, видавництво, плюс авторські гонорари, розробка макетів, художня обробка й тощо».

Вартість підручників залежить також від тиражу: чим менше тираж, тим дорожче підручник, додав він.

Раніше, депутат Лілія Григорович направила запит до Генпрокуратури та Державну фінансову інспекцію України з проханням «провести перевірку ефективності використання держкоштів при друку підручників та поінформувати громадськість про вжиті заходи щодо усунення корупції в цій галузі».

Як повідомлялося в ЗМІ, Міносвіти замовило підручники для 1-го класу на загальну суму 61,13 млн грн. Підручник з української мови для шкіл із навчанням польською мовою (авт. Хорошковська О.Н., Яновицька Н.І.) виявився найдорожчим: 647 грн за примірник.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...