• Amnesty International назвала країни-рекордсмени за кількістю страт

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 27 березня 2012 року
Число страт у світі за минулий рік збільшилося, незважаючи на те, що в 140 державах страта скасована або не застосовується на практиці ― такий висновок зробила Amnesty International в ході оприлюднення даних про кількість смертних вироків. І серед всіх країн-катів Китай є лідером, згідно з доповіддю експертів.

За офіційними даними організації в 2011 році в 20 країнах світу (з 198) було страчено 676 в'язнів, що на 149 більше в порівнянні з 2010 роком. Ще близько 18 750 людей залишилися під смертним вироком.

Однак ці цифри не включають у себе тисячі страт, які були здійснені в Китаї, де справжня картина із застосуванням страт невідома, оскільки такі дані є там державною таємницею, зазначають правозахисники.

Зараз Amnesty International знову підняла перед китайською владою питання приведення у виконання смертних вироків (часто таємних), щоб опублікувати дані про страчених і засуджених до смерті.

Після Китаю, де в 2011 році були страчені тисячі людей ― більше, ніж у всіх країнах світу разом узятих, «рекордсменами» з приведення смертних вироків є: Іран (щонайменше 360 страт), Саудівська Аравія (82 кари), Ірак (68 страт), Північна та Південна Америка (43 кари), Ємен (не менше 41).

На Близькому Сході через так звану «Арабську весну» число підтверджених страт за 2011 рік зросло майже на 50%.

У більшості країн людей засуджували до смертної кари не відповідно до міжнародних стандартів правосуддя. У деяких країнах, у тому ж Китаї, «зізнання» вибивали за допомогою тортур і різних форм тиску, були відсутні справедливі судові розгляди. Подібне спостерігається в Північній Кореї, Ірані, Іраку, Саудівської Аравії та в Білорусі, йдеться в доповіді.

У Малайзії, Таїланді, Сінгапурі та Саудівської Аравії смертна кара дуже часто застосовувалася до іноземців.

Amnesty International виступає проти смертної кари в усіх випадках без винятку: незалежно від характеру злочину, характеру і мотивів злочинця. «Смертна кара порушує право на життя та є жорстоким, нелюдським і принижуючим гідність покаранням», ― наголошується в доповіді.

Підписатися:

Коментарі