• Грецію можуть виключити з Шенгенської зони

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 28 березня 2012 року

Європейський союз дав Афінам термін до червня, щоб врегулювати безконтрольний потік нелегальних мігрантів на кордоні з Туреччиною, інакше Грецію прогнали з Шенгенської зони.

«Якщо влада не вживатиме заходів для боротьби з незаконною міграцією, то Греції доведеться вийти з Шенгенської угоди», — сказав сьогодні грецький міністр цивільного захисту Міхаліс Крісохідіс, повідомляє болгарське агентство Novinite.

За словами міністра, боротьба з нелегальними мігрантами вже давно вийшла на національний рівень і стала «бомбою сповільненої дії» для суспільства.

Заява міністра з'явилося через кілька днів, коли грецька влада заявила, що до 2014 року побудує центри утримання нелегальних мігрантів, які зможуть розмістити близько 30 тис. чоловік. Влада сказала, що буде зводити центри на занедбаних військових територіях. Це будівництво збирається фінансувати Євросоюз на суму €250 млн.

Однак, за даними грецьких ЗМІ, плани Афін викликали обурення місцевих жителів, які звели барикади, щоб не пустити будівельну техніку.

Згідно зі статистикою грецької влади, 90% нелегальних мігрантів з мусульманських країн потрапляють в ЄС через Грецію. У 2011 році, близько 100 тисяч мігрантів були заарештовані за нелегальний перетин кордону.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...