• Польське консульство в Криму відкриває візу за три дні

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Неділя, 8 квітня 2012 року

Генеральний консул Польщі в Севастополі розповів про досягнуті успіхи за перший рік роботи консульства. З-поміж інших — відкриття візи до Польщі за три дні.

консул ПольщіГенеральний консул Республіки Польща в Севастополі Веслав Мазур зазначив, що з семи Генеральних консульств, розташованих на території України, тільки в Севастополі віза в Польщу тепер оформляється за три робочих дні.

Консульство Польщі провело велику роботу для спрощення процесу отримання віз: на офіційному сайті можна знайти контакти і всю інформацію про документи, можна записатися на прийом і прийти в зазначений день і час — тому біля консульства немає черг, розповів консул на прес-конференції за підсумками роботи за минулий рік.

Отримати шенгенську візу можна за €35, а національну — €20. Крім того, в Польщі було прийняте рішення, що національні візи, які видають для поїздки на роботу або навчання, будуть оформлятися безкоштовно. Обидві візи, як шенгенська, так і національна, дають право на перетин кордонів шенгенських країн. Якщо людина виїжджає до Польщі два-три рази на рік, їй пропонують оформити довгострокову візу. За рік консульство видало понад 6500 віз, з них 15% річних і піврічних, і 40% туристичних.

Відмов у відкритті віз небагато. Основні причини, через які не видано дозволи на в'їзд до Польщі — це невідповідність документів і цілей поїздки. «Кожна людина, що отримала відмову в отриманні візи, може подати претензію. Треба сказати, що протягом року жодної скарги не було», — підбив підсумок Веслав Мазур.

 візаУ розвитку туризму між Україною та Польщею консул відзначив кілька проблем: наприклад з 14 акредитованих у консульстві туристичних компаній деякі тільки заробляли гроші на відкритті віз населенню. Через це вони були позбавлені акредитації на туристичну діяльність. Друга проблема — мало поляків відвідали за рік Україну, в тому числі, і Крим, який має величезний потенціал і унікальні природні особливості. Причина в тому, що крім високих цін і «ліжко-місць» у готелі, для туристів потрібно створювати ще різноманітні цікаві програми.

Однією з важливих сторін співпраці з українською стороною консул називає підтримку проектів науки та культури. Завдяки договору, підписаному між Польським університетом та Херсонеським заповідником, польські студенти протягом трьох років зможуть брати участь в археологічних розкопках на території Херсонеса.

Консул також підкреслив важливість стратегічного партнерства двох країн у питанні вступу України в Євросоюз. Для того щоб українські студенти могли переймати досвід розвитку польської економіки, культури, спорту і науки, у вишах Криму проводяться семінари «Європа і Польща». Їх відвідали вже більше 300 студентів. Зараз ведеться підготовка до підписання угоди з програми обміну студентами між двома країнами. Для більш глибокого вивчення особливостей польського самоврядування консульство планує відрядити до Польщі чотирьох українських журналістів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...