• Місця несвободи контролюватимуть жорсткіше

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 10 квітня 2012 року

На початку травня український парламент розгляне пропозиції щодо внесення змін до закону «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини», який стосується боротьби з тортурами.

Мова йде про зміни, які передбачать створення правозахисниками і прокуратурою нового механізму контролю за так званими «місцями несвободи», повідомляє прес-служба глави держави.

«Це новий термін, який майже не застосовувався, ― зазначив керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов в ефірі телеканалу ICTV. ― Під „місцями несвободи“ ми маємо на увазі ті місця, де людина не може самостійно приймати рішення. Це ― слідчі ізолятори, колонії, місця утримання нелегальних мігрантів, штрафні і дисциплінарні батальйони, школи-інтернати, дитбудинки, будинки престарілих, тобто установи, підпорядковані не тільки МВС і пенітенціарній службі, а й Мінздоров'ю, Мінсоцполітиці тощо».

Правозахисники нарахували в Україні близько 5400 різних «місць несвободи».

Радник президента також відзначив, що розслідування резонансних злочинів, в тому числі пов'язаних із фактами катувань, зараз є предметом постійного спостереження з боку уряду.

Вчора Президент України Віктор Янукович запропонував Генпрокурору Віктору Пшонці провести перевірку в СІЗО за фактом порушень закону і виявлення тортур, та при їх виявленні вжити адміністративні заходи до порушників.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...