• Кабмін хоче скасувати монополію БТІ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 11 квітня 2012 року

Міністерство юстиції подало до ВР України проект «Закону про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна», який передбачає скасувати монопольне право БТІ на надання послуг при купівлі-продажу та приватизації об'єктів нерухомого майна.

З метою створення «прозорого та конкурентного середовища в сфері оцінки нерухомості» законопроект № 10286-1 пропонує з 1 січня 2013 року дозволити брати участь у цій процедурі не тільки БТІ, але також фізичним та юридичним особам, що мають відповідний сертифікат.

На думку розробника закону, це спростить процедуру проведення техінвентаризації та дозволить громадянам вільно вибирати фірму, яка буде проводити цю операцію, повідомляє «Дзеркало тижня».  

Згідно ст. 4 законопроекту, фіз- та юрособи, які бажають надавати послуги з технічної інвентаризації, крім відповідної освіти повинні пройти атестацію і мати у своєму штаті не менше трьох фахівців.

Раніше Мін'юст повідомляв про те, що функції БТІ з оформлення прав на нерухоме майно можуть бути передані Укрдержреєстру вже з II кварталу 2012 року, щоб зменшити кількість довідок та дозвільних документів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...