ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Парламенті України депутати прийняли 68 із 614 статей КПКУ

Велика Епоха

Народні депутати Верховної Ради України у другому читанні продовжують розглядати Кримінально-процесуальний кодекс України (КПКУ).

Народні депутати Верховної Ради України у другому читанні продовжують розглядати Кримінально-процесуальний кодекс України. Фото: SERGEI SUPINSKY/ AFP/ Getty Images
Народні депутати Верховної Ради України у другому читанні продовжують розглядати Кримінально-процесуальний кодекс України. Фото: SERGEI SUPINSKY/ AFP/ Getty Images
Парламент розглянув вже 1073 поправки до 68 статей КПКУ, решту розгляне в четвер. Всього було представлено 3716 змін, передає Gazeta.ua.

Верховна Рада в черговий раз не підтримала поправки щодо реалізації резолюції ПАРЄ, які передбачали й декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу України (екс-прем'єр України Юлія Тимошенко була засуджена за ст. 365 КК). У зв'язку з цим фракції НУ-НС і БЮТ-Батьківщина покинули зал засідань.

У свою чергу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що опозиція намагалася зупинити і навіть зірвати розгляд документа. «Поправки вносили фахівці-юристи, враховуючи рекомендації Ради Європи. Якщо ми будемо брати слово по кожній з них, то ще на кілька днів затягнемо роботу. Це нерозумно», ― коментував він журналістам.

Раніше в українських ЗМІ повідомлялося, що новий Кримінально-процесуальний кодекс буде прийнятий «не для п'яти осіб, а для всіх відразу». Зокрема, адвокат буде наділений такими ж правами, як і прокурор. Будуть внесені зміни, які стосуються боротьби з тортурами і катуваннями. Зменшені терміни ув'язнення без обвинувального вироку (нині він може тривати до року). Також у новому КПКУ передбачено домашній арешт.