• Країни Групи G8 засудили запуск ракети КНДР

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 квітня 2012 року

Країни групи «Велика вісімка» засудили запуск Північною Кореєю балістичної ракети, нагадавши, що ці дії порушують виконання міжнародних зобов'язань та вимоги Ради Безпеки ООН.

 


«Ми закликаємо КНДР відмовитися від запусків ракет та інших дій, які підривають мир і стабільність прилеглих територій і можуть загострити ситуацію на Корейському півострові. Ми маємо намір визначити план заходів щодо Північної Кореї й закликаємо СБ ООН до таких же дій», ― йдеться в спільній заяві Групи G8.

 

Сьогодні Рада безпеки ООН проведе засідання з питання можливої реакції на запуск Північною Кореєю ракети із супутником на борту, передає Reuters.

 

Запуск ракети КНДР також різко засудили Білий дім, НАТО і нижня палата парламенту Японії.

 

«Ця дія порушила резолюції Ради безпеки ООН №1718 і №1874, які забороняють Північній Кореї здійснювати запуски ракет з використанням балістичних технологій. Цей акт викликав тривогу не тільки в нашій країні, а й у всій Східній Азії», ― повідомляється в резолюції, прийнятій парламентом Японії.

 

У свою чергу представник американської адміністрації заявив, що запуск супутника Кванменсон-3 спричинив за собою санкції з боку США щодо згортання надання продовольчої допомоги КНДР. Раніше Америка попереджала владу Північної Кореї про наслідки провокації, однак ті не зробили жодних висновків.

 

КНДР запустила ракету-носій сьогодні вранці, 13 квітня. Однак запуск виявився невдалим. Супутник не зміг вийти на орбіту. За даними північноамериканського Об'єднаного командування ППО NORAD, перша ступінь ракети впала в море в 165 км від столиці Південної Кореї. Дві інші не відділилися.

 

КНДР запускала супутник до 100-річчя від дня першого вождя Народно-Демократичної Республіки Кім Ір Сена, як заявили в Міноборони Республіки. Однак західні країни побоюються, що ці ракетні технології були використані у військових цілях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...