• Єгипет відмовився постачати газ до Ізраїлю

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 квітня 2012 року

Влада Єгипту заявила про намір в односторонньому порядку розірвати договір про постачання блакитного палива до Ізраїлю, повідомляє NEWSru.co.il з посиланням на Другий канал ізраїльського ТБ.

У той же день, увечері в неділю, лідер ізраїльської опозиції Шауль Мофаз відзначив, що анулювання договору в односторонньому порядку є грубим порушенням Кемп-Девідської мирної угоди, що може спричинити загострення відносин між двома країнами. Він також закликав гаранта цієї домовленості ― США, відреагувати на ситуацію, що склалася.

Міністр енергії та водних ресурсів Ізраїлю Узі Ландау зі свого боку зазначив, що вони докладуть максимум зусиль, щоб прискорити видобуток газу на шельфі Середземного моря, щоб звести до мінімуму негативні наслідки скасування договору Єгиптом про постачання природного газу.

Однак енергокомпанія «Хеврат Хашмаль» вважає, що припинення цих поставок до Ізраїлю не особливо вплине на ситуацію, оскільки паливо з Єгипту вже давно надходить лише в обмеженій кількості.

Газовий трубопровід, по якому єгипетський газ надходив до Ізраїлю, з лютого 2011 року підривали 14 разів. У зв'язку з цим, його поставки протягом цього періоду виконувалися в частковому обсязі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...