• Індія випробувала балістичну ракету дальністю 5000 км

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 19 квітня 2012 року

Індія сьогодні вранці випробувала нову балістичну ракету «Агні-5» дальністю 5 тисяч кілометрів. Запуск ракети висвітили місцеві телеканали.

 

Міжконтинентальна балістична ракета, яка здатна доставити ядерний боєзаряд у північні райони Китаю, була створена дослідниками Організації оборонних досліджень і розробок (DRDO) при міністерстві оборони Індії. «Агні-5» також може бути використана для виведення супутників на орбіту.

 

Перший запуск 50-тонного літального апарату довжиною 17,5 м здійснили з полігону острова Уїлер у Бенгальській затоці. Керівник ракетних розробок DRDO заявив, що в ході випробувань всі поставлені завдання у сфері обороноздатності були успішно виконані. Всього Індією намічено 4―5 випробувальних запусків, після чого бойовий твердопаливний снаряд буде переданий на озброєння.

 

За деякими повідомленнями, ця ракета є міжконтинентальною (дальність МБР становить більше 5,5 км), проте, за словами представника DRDO Раві Гупти, ракетний носій «Агні-5» не входить у групу МБР, хоча може досягти Пекіна, Москви і ряду інших столиць Східної Європи.

 

У той же час Гупта заявив, що Індія нікому не загрожує і не націлена на яку-небудь країну. «Ядерний арсенал країни значно поступається китайському і є лише частиною системи залякування», ― зазначив він.

 

За даними British American Security Information Council, ракетний арсенал Китаю налічує 240 ядерних боєзарядів, частково розміщених на 140 балістичних ракетах наземного базування. В наявності індійського арсеналу є всього 110 таких боєзарядів в 50 ракетах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...