• Обраний новий президент Світового банку

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 17 квітня 2012 року
Новим президентом Світового банку (СБ) обраний Джим Йон Кім — 52-річний південнокорейський лікар-антрополог, якого запропонував президент США Барак Обама. На новий пост він зійде на початку липня.

Рада виконавчих директорів фінансово-кредитної установи обрала нового главу у зв'язку з тим, що нинішній президент Роберт Зеллік відмовився від перепризначення. Термін його повноважень закінчується 30 червня 2012 року, йдеться в повідомленні Світового банку. Президент СБ обирається строком на п'ять років.

Єдину кандидатуру на пост глави ВБ могли також представити країни БРІКС, однак ініціативи з їхньої сторони не було.

Роберт Зеллік позитивно оцінив свого наступника, зазначивши: «Дослідження Джим Йон Кіма в охороні здоров'я допомогли врятувати дуже багато життів. До того ж, на попередніх посадах йому доводилося приймати жорсткі управлінські рішення. Прагнення Джима забезпечити результат — безцінне для СБ, особливо при роботі над подоланням кризи», — зазначено в повідомленні СБ.

Джим Йон Кім — зараз президент Дартмутського коледжу — підтвердив, що не боїться ставити прямі запитання і змінювати існуючі порядки.

Д-р Кім є одним із засновників організації «Партнери в ім'я здоров'я» (PIH). Раніше він також обіймав посаду директора Департаменту з ВІЛ/СНІДу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Підписатися:

Коментарі