• ДПСУ: Великий бізнес скоро забуде про податкові перевірки

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 12 квітня 2012 року

Новий метод податкового контролю під назвою «горизонтальний моніторинг» стане невід'ємною частиною спецпакету податкової служби по обслуговуванню великих платників податків.

 

Про це заявив глава Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко під час зустрічі з делегатами Торгово-економічних місій у складі диппредставництв в Україні, повідомляє урядовий портал Кабінету Міністрів України.

 

За словами Клименко, перехід на сучасні форми податкового аудиту дозволить повністю позбавити великий бізнес перевірок податкової служби.

 

Але держава не може змусити платника податків укласти угоду про такий нагляд, оскільки це виняткова ініціатива підприємства.

 

Спеціальний договір передбачає, що компанія в режимі онлайн доводить до свого інспектора інформацію про всі податкові ризики, радиться, як вчинити в тій чи іншій ситуації, і тільки після рішення інспектора здійснює господарську операцію.

 

Таким чином, у податкової служби відпадає необхідність регулярно перевіряти цього платника податків, оскільки інспектор отримує достовірні відомості про діяльність підприємства в режимі реального часу. У той же час платник податків не зобов'язаний погоджуватися з інспектором з усіх спірних питань. Він вправі вирішити їх у судовому порядку.

 

Горизонтальний моніторинг вперше був запроваджений у 2005 році податковою службою Нідерландів. В Україні цей сервіс існує поки як експеримент на декількох великих підприємствах.

 

Як зазначила податковий інспектор міністерства фінансів Нідерландів Анна Маас, основна умова горизонтального моніторингу ― взаєморозуміння та довіра. Повністю відмовитися від вертикального контролю поки не можна, горизонтальний моніторинг може бути застосований тільки до певної категорії платників податків.

 

«Я впевнена, що багато хто хоче чесно виконувати свої зобов'язання, але в суспільстві все одно існують брудні гроші. Горизонтальний моніторинг є наслідком змін у суспільстві. Якщо у громадян зростає усвідомлення важливості дотримання закону, то можна говорити про застосування горизонтального контролю», ― цитує domovodstvo.ru слова інспектора з досвіду королівства Нідерланди.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...