• Азаров обіцяє зменшити вартість ліків на 20-50%

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 18 квітня 2012 року

Вартість ліків для населення України може бути зменшена від 20% до 50%. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи сьогоднішнє засідання Кабміну.

 

«Ми починаємо підготовку до впровадження часткової компенсації вартості ліків для пільговиків, а також введення обґрунтованих цін на медикаменти. Так що вартість ліків повинна зменшитися від 20 до 50 відсотків», ― заявив головний міністр.

 

Азаров вказав на важливість впровадження європейської практики відпуску ліків за рецептами. Зараз же в Україні 85% всіх ліків купують без призначення лікарів, відзначив прем'єр.

 

Здешевлювати ліки влада планує за рахунок відродження вітчизняної фармацевтичної галузі, системи медичного страхування (зараз розробляється Кабінетом міністрів), а також за рахунок аптек і дистриб'юторів, повідомляє прес-центр прем'єр-міністра.

 

«У вартісному вираженні 70% ринку у нас, на жаль, становлять імпортні ліки. Тому ми будемо відроджувати зруйновану вітчизняну фармацевтику і нарощувати власне виробництво... Завищення ціни також відбувається через ланцюг посередників. Цю проблему ми усунемо через належну дистрибуцію, коли між виробником і аптекою буде задіяне не більше одного оптового посередника», — сказав Азаров.

 

В свою чергу перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко висловила сподівання, що реалізація ліків за так званими «референтними цінами» для гіпертоніків розпочнеться вже з червня цього року.

 

Раніше Азаров обіцяв позбавити ліцензій ті аптеки, які будуть продавати медпрепарати за завищеними цінами. Особливо це стосується ліків від гіпертонії і цукрового діабету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...