• Брейвік виголосив 30-хвилинну промову в суді

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 17 квітня 2012 року

«Так, я влаштував теракти, але не визнаю себе винним і стверджую, що робив це з метою самооборони. Ці напади були необхідні для захисту Норвегії від нашестя мусульман», ― сказав він.

 

Брейвік заявив, що його вчинки були продиктовані з міркувань не зла, а добра, і він пишається тим, що зміг здійснити «найбільш витончену і видовищну терористичну акцію в Європі з часів Другої світової війни», повідомляє Guardian News.

 

Звинувачений заявив, що мав намір зачитати текст на 25 сторінках, однак скоротив його до 13. Але навіть цей об’єм не дозволив вкластися у відведений підсудному час. Суддя перервав його, не давши договорити.

 

Відкритий 5-денний процес над терористом почався в Осло 16 квітня за місцевим часом. Норвезьке телебачення TV2 вело пряму трансляцію засідання. У залі суду місткістю 200 місць було відведено менше половини для потерпілих і родичів загиблих. Решта мали можливість спостерігати судовий розгляд за допомогою відео в реальному часі на 10 відео-точках трансляції в районі будівлі Норвезького суду.

 

У вівторок Брейвік дасть свої свідчення. У суді буде присутня мати Брейвіка, щоб давати свідчення проти сина. Також проти нього будуть свідчити кілька підлітків, які ховалися від терориста на Утоя.

 

Судова влада вирішила все ж заборонити показувати мову «лицаря тамплієра», щоб не давати йому громадську платформу для екстремістських поглядів. Не дозволено буде вийти в ефір і виступам свідків захисту.

 

Адвокати все ж наполягають на тому, щоб їхньому підзахисному дозволили договорити свою промову до кінця. У свою чергу свідок, 20-річний Бьерн Магнус Якобсон, який отримав три кульових поранення від Брейвіка, але зумів втекти з острова Утоя, де лютував терорист, сказав: «Я думаю, що дуже важливо почути те, що хоче сказати Брейвік, тому що ідеї, які він виношує, може розділяти велика кількість людей... Важливо, щоб суспільство почуло цю промову і отримало нові ідеї, як у майбутньому боротися з екстремізмом. Ми повинні зробити для цього все можливе».

 

Виявилося, що відкритий судовий розгляд був частиною плану терориста. «Я, Андерс Беріній Брейвік, є командиром норвезького руху опору проти ісламізації Європи та Норвегії. Мій арешт стане початком пропаганди,― написав він до планованого вбивства на 1801-й сторінці свого маніфесту, який виклав в інтернеті. ― Ваш суд запропонує мені сходинку у світ».

 

Нагадаємо, Брейвіка звинувачують у тероризмі та умисному вбивстві за вибух в урядовому районі Осло 22 липня минулого року, в результаті якого загинули вісім осіб, а також в обстрілі молоді в таборі на острові Утоя, де їм було вбито 69 підлітків.

 

У разі визнання провини Брейвіку загрожує максимальне покарання у вигляді 21 року в'язниці. Але термін ув'язнення може бути продовжений, якщо кримінальник становитиме загрозу для суспільства. Поки обвинувачений визнаний осудним. Психіатри винесли висновок, що терорист «закоханий у себе».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...