• Міністерство юстиції України вперше опублікувало антикорупційний звіт

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 18 квітня 2012 року

Міністерство юстиції опублікувало звіт «Про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції в 2011 році».

 

Як повідомляє прес-центр цього відомства, це перший оприлюднений антикорупційний документ.

 

У звіті говориться, що рівень корупції в усіх сферах в Україні залишається дуже високим впродовж останніх десяти років. Причому 83% українців сприймають її як звичайне явище.

 

Так, у 2011 році до кримінальної відповідальності були притягнуті 385 співробітників міліції та 20 з прокуратури, 118 працівників податкової та 37 митної служби, 34 судді, 6 працівників СБУ і 4 чиновники з органів судової влади.

 

Сума збитку, завданого в результаті корупційних злочинів за 2011 рік, становила близько 680 млн грн. У ході слідства накладено арешт на майно обвинувачених на суму понад 304 млн грн, заявлено позовів на суму 383 млн грн.

 

МВС у 2011 році виявило 16 тисяч посадових злочинів, у тому числі 2875 фактів хабарництва, вчинених органами влади, працівниками контролюючих органів і суддями.

 

До кримінальної відповідальності з посадових злочинів притягнуто 8,3 тис. осіб, з них 1700 ― за хабарництво.

 

Зокрема, за отримання хабарів у розмірі 10,5 млн грн затримано голову Хмельницької райдержадміністрації, начальника Київського райуправління Держкомзему (2,4 млн грн), чиновника кримської міськради (1,6 млн грн), начальника міжрайонної ДПІ (1,5 млн грн), директора автомобільного ринку в Київській області (800 тис. грн), заступника начальника райвідділу Держкомзему Житомирської області (480 тис. грн), голову райдержадміністрації Тернопільської області (280 тис. грн).

 

До відповідальності також залучили двох заступників міністра, керівників управління капітального будівництва облдержадміністрації в Запорізькій і Черкаській областях та інших посадових осіб.

 

Сума штрафів, накладених на корупціонерів, становить понад 1 млн грн, що в три рази перевищило завданий ними збиток.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...